animetears

un forum pt toti maniacii obsedati de anime si manga
 
AcasaPortal*GalerieFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 
 

 Ancafe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Yume
membru nou
membru nou
avatar

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 24
Localizare : Kyoto ^.^
YENI :
100 / 100100 / 100

REPUTATII : 13
WARN :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 08/07/2008

MesajSubiect: Ancafe   Mar Iul 08, 2008 1:39 pm

Ancafe [sau Antique Cafe]Sunt o trupa japoneza de j-rock, j-pop. Membrii sunt Miku,Kanon,Teruki,Takuya si Yuuki. Pana in aprilie 2007 erau doar patru membrii adica Miku,Kanon,Teruki si Bou dar Bou a parasit trupa din motiv ca ar avea probleme cu familia sau ca mama lui a murit.Una din doua.Bou a fost inlocuit de Takuya si Yuuki fiind la clape.


Favoritul meu e Miku aplauze dhg Ce parere aveti de dansii ? Ce melodie/melodii preferatir de la ei ?
Mie imi plac One Way Love,Cherry Saku Yuki,Orange Dream,Snow Scene ... In general imi plact toate sunt sugoi aplauze

Prezentarea membrilor:
Miku

Vocals: みく (Miku)
Real name: Akiharu Tsukiyama
Birthday: January 5, 1984
Blood type: A
Birthplace: Nagasaki
Height: 5'5" (164 cm)
Weight: 112 lbs. (51 kg)
Shoe size: 10 (24.5 cm)
Family: Dad, Mom, Younger sister
Pet: Nyappy
Former band: レヴェリー (Reverie)
Nickname in former band: 羽琉 (Haru)

Takuya

Guitar: Takuya
Birthday: February 9, 1988
Blood type: A
Birthplace: Wakayama
Height: 5'5" (164 cm)
Weight: 110 lbs. (50 kg)
Shoe size: 10 (25.5 cm)

Kanon

Bass & Programming: カノン (Kanon)
Real name: Shinya Sano
Birthday: July 5, 1984
Blood type: O
Birthplace: Chiba
Height: 5'5" (165 cm)
Weight: 117 lbs. (53 kg)
Shoe size: 10 (24.5-25.5 cm)
Family: Grandmother, Dad, Mom, Older sister, Younger brother

Yuuki

Keyboards: ゆうき (Yuuki)
Birthday: August 29
Birthplace: Kagoshima
Height: 5'6" (168 cm)
Weight: 116 lbs. (52.5 kg)
Shoe size: 10 (26.5 cm)
Family: Dad, Mom, Younger sister

Teruki

Drums: 輝喜 (Teruki)
Real name: Teruki Nagata
Birthday: December 8, 1981
Blood type: A
Birthplace: Sendai
Height: 5'5" (165 cm)
Weight: 108 lbs. (49 kg)
Shoe size: 10 (24.5 cm)
Family: Dad, Mom (Kumiko), 2 older sisters
Former band: feathers-blue
Nickname in former band: C.F.Randle

Noul clip ~ Cherry
http://www.youtube.com/watch?v=wmTG-ZbH3Mk&feature=related
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
black_wings
Admin
Admin
avatar

feminin
Numarul mesajelor : 241
Varsta : 25
Localizare : bacau
YENI :
154 / 100154 / 100

REPUTATII : 82
WARN :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 03/01/2008

MesajSubiect: Re: Ancafe   Mar Iul 08, 2008 9:50 pm

mie chiar imi plac cum canta dar nu pot spune k sunt un fan inrait ljvhklvf ....merci pt informatii... kj'lb melodia lor noua e chiar dragutza si cine stie poate chiar voi deveni fan gdh .....vocea e super dhg

_________________
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animetears.topgoo.net
Yume
membru nou
membru nou
avatar

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 24
Localizare : Kyoto ^.^
YENI :
100 / 100100 / 100

REPUTATII : 13
WARN :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 08/07/2008

MesajSubiect: Re: Ancafe   Mier Iul 09, 2008 12:51 pm

Do itashimashite black_wings
Eu sunt fana de 4 luni blush si ii ador cum canta ... dhg
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
J-Rock_Girl
membru nou
membru nou
avatar

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 24
Localizare : Bacau
YENI :
120 / 100120 / 100

REPUTATII : 11
WARN :
1 / 1001 / 100

Data de inscriere : 27/06/2008

MesajSubiect: Re: Ancafe   Mier Iul 16, 2008 1:28 pm

E bn ca ai pus informatiile sunt fana de 2 ani ji jtiu tot ce ai sris ba chear mai multe de ce crezi ca niku meu e j_rock_girl blush
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Yume
membru nou
membru nou
avatar

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 24
Localizare : Kyoto ^.^
YENI :
100 / 100100 / 100

REPUTATII : 13
WARN :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 08/07/2008

MesajSubiect: Re: Ancafe   Joi Iul 17, 2008 3:04 pm

Mai pun niste imagini dintr`un concert de`al lor blush
Kanon =**=















Takuya



si o poza cu ... O.O ... Yuki


Sper sa va placa
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Momo-chan
ucenic anime
ucenic anime
avatar

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 23
Localizare : Galati
YENI :
115 / 100115 / 100

REPUTATII : 80
WARN :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Ancafe   Joi Iul 17, 2008 4:51 pm

Super tari, pozele de la concert Lulu.
E chiar misto trupa An Cafe, dar si melodiile lor sunt super tari. Nu sunt o fana inraita a lor, dar asta nu inseamna ca nu ii plac. Mai ales pe Miku... :D

_________________

''S-a oprit vreodata timpul, sa se gandeasca cat de lung a fost?''
Read the rules, please!!! http://animetears.topgoo.net/reguli-f85/reguli-t17.htm
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Yume
membru nou
membru nou
avatar

feminin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 24
Localizare : Kyoto ^.^
YENI :
100 / 100100 / 100

REPUTATII : 13
WARN :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 08/07/2008

MesajSubiect: Re: Ancafe   Sam Iul 19, 2008 2:16 pm

Ma bucur ca iti plac pozele aplauze
Am sa mai pun ~ tot de la acelasi concert hd
Miku-kun is ma` love gdh kj'lb












Sper sa va placa hd
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat




MesajSubiect: Re: Ancafe   

Sus In jos
 
Ancafe
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
animetears :: CAFENEA :: Muzica :: rock si j-rock-
Mergi direct la: